Citat:
Originally posted by porra@Dec 1 2004, 23:01
Netland har blivit totalt värdelöst, jag har (hade) över 10 domäner där. Har blivit lovad i snart 6 månader att det ska bli bättre, men det blir bara sämre och sämre. Netland var för ett halvår sedan det absolut bästa alternativet, men tyvärr så är det inte så längre. Det som retar mig mest är att jag ska vara tvungen att betala för 12 månader som jag inte kommer att använda pga deras avtal. men det blir billigare att betala det och flytta alltsammans än att förlora hundratals kronor varje dag.
Så vill ni ha ett webhotell med flera timmars avbrott varje dag så är netland alternativet för er.
Visst jag förstår att allt inte är deras fel, men det hjälper inte mig. Och har man kunder som skriver kod som förstör för andra får man välja vilka man vill ha kvar. Jag har inte stannat.
|
Att bli tvingad till att fortsätta att betala ser jag som rena fjanterierna. Sköter dem inte det här snyggt nu och ersätter missnöjda kunder så kommer dem göra bort sig helt och hållet och inte ha en kund kvar!
Att tvingas betala 12 månader till när det är så fruktansvärt mycket strul så går jag den juridiska vägen.