Visa ett inlägg
Oläst 2009-07-28, 13:25 #3
Bifrosts avatar
Bifrost Bifrost är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Jan 2005
Inlägg: 129
Bifrost Bifrost är inte uppkopplad
Medlem
Bifrosts avatar
 
Reg.datum: Jan 2005
Inlägg: 129
Hej igen!
Klistrar in mailet så blir det lite mer kött på benen....





Hej ,

Jag heter Harry Klintebring och jag är med företaget House of Payments/ ClickandBuy. Vi är det ledande online betalningssystemet i Europa och jag vill på detta vis introducera vårt unika och globalt accepterade betalsystem.

ClickandBuy är en marknadsledande betalningslösning som favoriseras av företag såsom: iTunes, Skype, Betsson, AC Milan, Electronic Arts, Nero, MTV och många, många fler och det är en lista som konstant växer och blir större. Totalt så har vi mer än 6000 kunder/partners och över 6 000 000 registrerade slutanvändare som betalar för deras Internet aktiviteter med deras ClickandBuy konto. Genomsnittligt så registrerar vi 5000 nya slutanvändare per dag. http://www.clickandbuy.com/extra/logodownload/



För att på bästa sätt kunna nå slutanvändarna så accepterar ClickandBuy en mängd olika betalningsmetoder, rent generellt så är det kreditkort, men givetvis så anpassar vi oss även till lokalt använda kort inklusive debiteringskort. Bara för att nämna ett exempel så är direktdebitering avkänt mer än 70 % av hela marknaden och det finns inget företag som kan hantera denna delikata metod så säkert och effektivt som ClickandBuy.



Jag vill också nämna att ClickandBuy är licensierade av British Telecom och Swisscom där lokala användare kan välja att betala sin Click&Buy faktura direkt på sin telefonräkning.



Betalning – slutkunden betalar för Er service genom att endast skriva in sitt användarnamn och lösenord och det är allt. Vi kan se att många slutkunder börjar att tveka med känsliga betalningsdetaljer på Internet rent generellt, och som en konsekvens så är Click&Buy’s princip att matcha slutanvändarens behov av säkerhet och beskydd på bästa möjliga sätt.

Sett utifrån slutanvändarens vy så är ett online erbjudande attraktivt, men kan man lita på företaget. ClickandBuy har erhållit ett certifikat från det Tyska Ministeriet för säkerhet inom IT industrin som det första företag globalt för andra gången i rad, så slutanvändarna kan känna sig trygga i att deras detaljer och information är säkra hos oss.



Era fördelar är följande:

Oavsett hur slutkunden betalar ClickandBuy’s faktura så har Ni alltid en säker betalning från os. Ni har inte längre några bokförings och transaktions bekymmer med betalningsmetoder, lokala språk eller valutor. Med ClickandBuy så ger vi Er möjligheten att penetrera globala marknader små ansträngningar och kostnader från Er sida.

Se nedan några av dom utmärkande särdragen till varför exempelvis iTunes valde att arbeta med ClickandBuy:

Effektiv och säkert internationell fakturering
Hantering av MIKROBETALNINGAR
Sofistikerade och flexibla prenumerations moduler (med direktion av marknadsföringskoder)
Marknadsföringsaktiviteter (nyhetsbrev till verifierade e-post adresser med dokumenterad betalningshistorik)
Internationell täckning med lokala dotterföretag och licenspartners såsom exempelvis British Telecom och Swisscom
Enkel och snabb implementation
Snabb och flexibel teknisk support
Ett konto per valuta och inte per land.
ClickandBuy ger full service med påminnelser och indrivnings procedurer inkluderat
Inga återbetalningar för i första hand misslyckade betalningar.
Inga fasta avgifter
Inga månadsavgifter
Jag hoppas att detta låter intressant för Dig, vi vill hjälpa Er att växa Er internet handel och ser fram emot Ert svar.
Bifrost är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat