Visa ett inlägg
Oläst 2009-05-14, 11:04 #14
MrWize MrWize är inte uppkopplad
Flitig postare
 
Reg.datum: Mar 2005
Inlägg: 447
MrWize MrWize är inte uppkopplad
Flitig postare
 
Reg.datum: Mar 2005
Inlägg: 447
Vad tror du FredrikMH har gjort testerna för?

Om du kikar in feworks-siten så ser du att planer på att sälja seo finns ...

Och, nej, jag tycker inte det är någon skillnad HUR man gör det. Alla gör det, mer eller mindre, även de som säger att "de inte gör det".

Tror du företag har tid att vänta i något år för att få en bra ranking? Knappast! därför kör jag, andra som sysslar med seo, seo-företag etc. med de metoder som fungerar.

Hittar man något som fungerar hyffsat bra och man har ett sätt att skala upp det hela för att få rejäla resultat i förhållande till nedlagd tid, så kör man tills det brister.

Det handlar om ROI, för både seo-företag OCH deras kunder. Vägarna till bra/hög ROI kan ibland vara lite "krokiga".

Många säger att t ex bookmarkingsiter inte fungerar, jag säger att de fungerar. Allt beror på hur stort man kan skala upp det hela. Vi snackar nu inte om "ett användarkonto" på delicious eller liknande utan kanske om 10, 100 eller 1000 eller fler!

Det är vad som skiljer "amatörer" från "proffs", i vilken skala man lyckas bygga upp sitt system.

Ha det
Patrik Berggren
MrWize är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat