Citat:
Den regeln jag helst skulle vilja ha in gällande försäljningar är att dårar som inte ens är intresserade av objectet som säljs skall heller inte få delta i diskussioner i den tråden.
|
Kan jag förstå.
Alterantivet är att man startar en helt ny tråd där man skriver: "sidan x.com säljs och de vill ha 100 000 kr" jag tycker att om man betalar 100 000 kr för x.com så är man dum i huvudet.
Den enda skillnaden om man vill hålla försäljningstråden är att diskussionerna är på olika ställen fast de är intressant för köparen och säljaren både och. Blir lite knasigt. Jag tror man får räkna med att hamna i blåsvädret om man ska sälja något på ett forum och man har alltid möjligheten att bemöta kritiken. I många fall kan det bli bättre om någon skriver något negativt och om man har svar på tal.