Visa ett inlägg
Oläst 2009-01-14, 20:21 #7
Internet Swedens avatar
Internet Sweden Internet Sweden är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Apr 2005
Inlägg: 2 511
Internet Sweden Internet Sweden är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
Internet Swedens avatar
 
Reg.datum: Apr 2005
Inlägg: 2 511
Citat:
Originally posted by oskarg@Jan 14 2009, 21:06
Domännamnen läggs till i kontrollpanelen så fort man beställt dem, men med olika status (exempelvis "inväntar betalning" eller "kommer att registreras inom kort").
Det är nog rätt, men det gör ju (såvida Loopias system fungerar som det ska) så att det inte finns möjlighet för annan Loopiakund att registrera samma domän.
Jag har dock för vana att betala faktura omgående när den dimper ner, för att just ha möjligheten att administrera domänen som jag vill - vilket inte fungerar om den inte är registrerad och delegerad.
Men att de läggs upp i kontot stämmer nog - my bad.

Det pekar ju isf på att någon skulle förfalskat ett ägarbyte om båda registreringarna skett genom Loopia - eller också ett mycket tråkigt missöde i Loopias system.. gissar att vi får veta vad inom kort.
Internet Sweden är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat