Medlem
|
|
Reg.datum: Jul 2008
Inlägg: 69
|
|
Medlem
Reg.datum: Jul 2008
Inlägg: 69
|
Hej, har skummat igenom inläggen snabbt (är rätt trött) och ska ta mig en ordentlig titt imorgon. Kan säga att det kan vara aktuellt att göra en egen prototyp själv (inget allt för stor kostnad) så då bör man egentligen börja med det då. Ska nog säkert kunna slänga ihop en 3d prototyp med i Cinema 4D.
Produkten skulle man kunna säga bygger vidare på ett redan etablerat koncept, nästan liknande han som sålde idén med större hål på schampoflaskor. Rätt dåligt exempel egentligen, men man får tanken.
När man skriver avtal, gäller det att man formulerar det på något speciellt sätt. Och att alla skriver på, sen förvarar man originalet somewhere och gör kopior eller? Hur fungerar det när man skriver ett sekretessavtal, ska man ha med något speciellt där.
Hör av mig till dig ConnyWesth under morgondagen. Angående de i "projektgruppen" så är det Jag min flickvän och hennes mor.
Skriver mer imorgon när jag läst igen mer utförligt.
|