Visa ett inlägg
Oläst 2008-12-19, 23:20 #4
DistansDatas avatar
DistansData DistansData är inte uppkopplad
Flitig postare
 
Reg.datum: Jul 2004
Inlägg: 450
DistansData DistansData är inte uppkopplad
Flitig postare
DistansDatas avatar
 
Reg.datum: Jul 2004
Inlägg: 450
Är det inte samma strunt som "Trygg e-handel" som är en totalflopp och som bara dom stora bolagen ansåg sig ha råd att betala pengar till ?

Trygg e-handel gick ju ut på att företagare skulle betala en massa pengar för en certifiering som inte har någon som helst funktion.

Var det inte Pricerunner som drog igång det ? Någon hos dom brainstormade på hur dom skulle tjäna mer pengar och kom på den idén. Se bara på datorbutiken.com som jag vill minnas var med i "Trygg e-handel" ?

Hur många kunder förlorade inte pengar hos datorbutiken.com trots den certifieringen som dom hade betalat för. Så trygg var den certifieringen "Trygg e-handel".

Bortkastade pengar skulle jag vilja säga, och ännu mindre något som är värt att gå efter för kunder eller besökare på en site.
DistansData är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat