Citat:
Originally posted by annika_w@Nov 7 2008, 16:02
Jag tycker nog man ska se det som en möjlighet istället. En del av de bloggare som bara har några hundra besökare nu, kanske är nya Kenzaa eller Blondinbella inom kort, med hundratuseltals läsare, då lönar det sig att ha haft en bra relation tidigare.
|
Och när dom har nått framgången är du ändå bortglömd...Frågan om Bimbobella ger så mycket, förutom länkkraft..
Men det är oftast kortvariga vinster.
95% av alla friska män har gjort lumpen, och där får man lära sig en sak, den som gräver ner sig djupt klara slaget bättre än den som inte gräver ner sig.
Samma sak är det här.. Fine kortvariga vinster är väl bra...Men på sikt är man bortglömd. När började för ca 10 år sedan prylar på internet, lyckades ganska bra att skicka ut pressmedlande .. Men idag är väl det fler som slåss om uppmärksamhet.