Visa ett inlägg
Oläst 2008-10-22, 21:07 #6
_Michael_ _Michael_ är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Apr 2008
Inlägg: 57
_Michael_ _Michael_ är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Apr 2008
Inlägg: 57
Citat:
Originally posted by Webbförvaltaren@Oct 22 2008, 19:02
Ok kanske inte var klar i min fråga....som sagt är ny på detta och kanske skall hålla mig ifrån databaser men skulle vara kul å veta lite mer om det. Är bara van vid FTP med (filer o mappar)

Om jag gör om frågan, hur går jag till väga för att importera (färdiga filer/skript som jag har köpt och vill importera i phpMyAdmin.

Någon som har lust och vill guida mig så är jag tacksam för det. Ersättning utgår givetvis om det tar lite tid.
Nu vet jag inte exakt vad det är du menar men om du har köpt ett skript så är det väl troligt att några filer ska laddas upp på server (via ftp) och att du sedan kör något installationsskript där du anger uppgifterna för databasanslutningen eller så får du helt enkelt manuellt sätta upp din db-struktur. Det är dock svårt att veta vad som gäller i just ditt fall utan mer info.
_Michael_ är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat