Visa ett inlägg
Oläst 2008-10-13, 04:01 #6
Conny Westh Conny Westh är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Aug 2005
Inlägg: 5 166
Conny Westh Conny Westh är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Aug 2005
Inlägg: 5 166
Kinza har ca 150 000 unika besökare per månad och får ca 75 000 SEK per månad, det betyder 0,5 SEK per unik månadsbesökare. Hon kan tjäna mer men har normalt inte så många annonser på sidan, vet ej varför dock. om det är frivilligt eller inte. Jag tror inte Kinza använder Google.

Detta fakta har jag hämtat från en tidningsartikel (i expressen tror jag det var) för någon månad sedan.

Vi hade detta ämne uppe här på WN (http://www.webmasternetwork.se/index.php?a...,and,75000&s=wn) i samband med tidningsartikeln, mina siffror var helt i linje med övriga här på WN, några tyckte dock att de var lite låga.

Observera oxo att jag angav "unika besökare per månad" vilket är något helt annat än "per besök" eller "unika besökare per dag".
Conny Westh är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat