This is Italy calling... What did actually happen with Blondinbella?
Blondinbella har blivit kränkt. Detta är 100% subjektivt och handlar inte om vad som hände. Det är vad vi vet, men du förringar det. Om din syrra/tjej/morsa kommer hem och säger att hon blev jäkligt illa behandlad på ett uteställe och mår dåligt och känner sig kränkt, ja vad säger du då?
Du menar kanske att jag ska sätta mig in i någon italienares perspektiv som tafsat/whatever på BB? Ja, han mår nog riktigt illa just nu kan jag tänka mig. Antagligen läsar han denna tråden och tycker att den där ztream är jäkligt okänslig.
Citat:
Originally posted by Westman@Jul 24 2008, 22:10
Bra att du läser hela tråden innan du drar dina slutsatser. Med (eller värre) så avser jag precis det jag tidigare nämnt att jag inte vet vad som har hänt, inte ens vad BB anser har hänt (vilket kan vara två skilda saker som bekant).
Duktig ztream, kasta sten i glashus. Hur var det med att sätta sig in i andras syn på saker och ting?
|