Ämne: Webhotell
Visa ett inlägg
Oläst 2004-09-12, 21:26 #3
tomas70 tomas70 är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: May 2003
Inlägg: 254
tomas70 tomas70 är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: May 2003
Inlägg: 254
Citat:
Originally posted by md-solutions@Sep 12 2004, 13:56
Arg, arg och trött är jag. Stup i kvarten är vår sida nere. Och seg är den också. MySQL databasen går segare än någonsin. Dom säger att dom har en uptime på 99,984%. Men men om jag klicka på min sida kanske 100ggr på en vecka för att kolla, så har den vart nere 5 ggr av dom gångerna.

Jag rekommenderar inte Gate9.se
Vänd dig till deras support gärna online och beskriv felet och fråga om dem har några problem i nuläget.
Dem väntar inte som många andra att åtgärda fel utan det brukar gå oerhört fort för dem att lösa problem om dem ens finns.

Förlåt att jag ens kommenterar detta men jag undrar hur du kan ha såna otroliga problem som du
uppger att du har.
Även jag har en sajt på Gate9 och jag instämmer inte i vad du säger och jag kan garantera att jag har en otrolig erfarenhet från inte så bra webhotell och Gate9 hör verkligen inte till dem.

Jag har endast upplevt små problem vid vissa utannonserade driftstörningar vid byte av hårdvaror på Gate9 och jag är ofta online på sidan jag har på Gate9 och har inte märkt av några som helst störningar på mycket länge nu.

Om det är så att du har problem med din sida kolla ett antal av andra sajter som hostas hos dem och se om dem svarar lika illa etc.

Du kan skicka mig ett PM om förslag på sajter som hostas så svarar jag så fort det någonsin är möjligt.

Lycka till och hoppas det löser sig för dig.
tomas70 är inte uppkopplad