Visa ett inlägg
Oläst 2008-06-23, 19:20 #183
pokerstjärnas avatar
pokerstjärna pokerstjärna är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Aug 2007
Inlägg: 2 138
pokerstjärna pokerstjärna är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
pokerstjärnas avatar
 
Reg.datum: Aug 2007
Inlägg: 2 138
Citat:
Ursprungligen postat av tartareandesire
Citat:
Originally posted by -pokerstjärna@Jun 22 2008, 21:09
Citat:
Ursprungligen postat av tartareandesire
Det är snarare så att risken är större att blivande eller varande terrorister (jag räknar även de som sponsrar terrorister på olika sätt som terrorister här) är bosatta i Sverige än att några terrordåd drabbar landet. Självaste bin Ladin själv var ju en del i Sverige på 70-talet. Också dessa hoppas man säkerligen att det ska bli lättare att få tag i. Terrorism är ofta en internationell verksamhet och det kräver då också att många länder samarbetar.
Så är det och jag har hört från äldre byggnadsarbetare som har jobbat för skanska (skånska då) om hur de skulle få utlandstjänst på Bin Ladins och hans fars olika företag.


Kan säkerligen stämma men nu har det ju kanske inte så mycket med terrorism att göra om man jobbar på bin Ladin-familjens bolag på olika ställen i världen.


Nej men jag ville bara lägga till det när du nämnde sverige
pokerstjärna är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat