Visa ett inlägg
Oläst 2004-09-01, 19:34 #5
Jon A Jon A är inte uppkopplad
Mycket flitig postare
 
Reg.datum: Jul 2004
Inlägg: 641
Jon A Jon A är inte uppkopplad
Mycket flitig postare
 
Reg.datum: Jul 2004
Inlägg: 641
Citat:
Originally posted by marcuss@Sep 1 2004, 19:21
Att hela tiden ha en massa reklam kring sig och dessutom en layout som förändrades från vecka till vecka skulle nog göra att man sökte sig till ett "renare" forum.

Vad finns det för positivt med en sådan idé för oss "vanliga" besökare av forumet?
1. Detta skulle vara något som sker 1 ggn per kvartal eller liknande. Inget forum kör olika skins varje vecka. Inte ens de allra största (som tar flera tusen dollar per skin). De vill inte förvirra besökare i onödan.

2. Forumet och innehållet (inläggen) är ju detsamma som förut, samma medlemmar skriver inlägg. Du som vanlig besökare får kanske inte så mycket av detta, förutom nys om nya coola tjänster?

Nu vill tydligen inte wn tjäna pengar, men idéen och upplägget är dock fortfarande aktuellt på andra forum (gissar jag). Tog mest med wn i diskussionen för att röra om i grytan lite.
Jon A är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat