Visa ett inlägg
Oläst 2004-09-01, 00:17 #6
xcalibers avatar
xcaliber xcaliber är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2004
Inlägg: 70
xcaliber xcaliber är inte uppkopplad
Medlem
xcalibers avatar
 
Reg.datum: Aug 2004
Inlägg: 70
Citat:
Originally posted by walter@Aug 23 2004, 23:59
egencitat:

"Det finns oändligt mycket mer att säga, naturligtvis. Och jag hävdar inte att allt jag har skrivit är sant. Men det ger en inblick i processen i alla fall."
Visst är det en intressant artikel även fast jag inte riktigt håller med om en del saker....Exempelvis anser jag att du har "översållat" med keywords. Behövs definitivt ej 25....(Dock har numera keywords ganska liten betydelse). Men men... En sak jag däremot anser som en mycket viktig faktor som du har missat... "Offpage-optimering", dvs strategiska länkbyten samt var olika registreringar bör göras.

För att skapa helheten och nå verkliga topplaceringar (där konkurrensen är tuff) krävs att Onpage-optimering (det du konkret kan göra på hemsidan...) och Offpage-optimering går hand i hand. Det är svårt att avgöra vad som har mest betydelse. "Det ena överlever sällan utan det andra...."

/XC h34r:
xcaliber är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat