Visa ett inlägg
Oläst 2004-08-25, 16:28 #5
mistress mistress är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Feb 2004
Inlägg: 201
mistress mistress är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Feb 2004
Inlägg: 201
Tänk om det visade sig vara ett större företag med riktigt kapital i potten, bakom några av bluffbrevens avsändare, och man skulle ge sig på att köra igång med en rättegång i deras land - (och riskera rättegångskostnader) och vinna målet.
Är det ett omöjligt scenario? PGA: Inga riktiga bevis, Inga riktiga solida avsändare, för stor risk med rättegångskostnader? Undrar... Hur och om det skulle kunna gå på ngt vis???? För F-N vad roligt det vore att sätta dit dem och få ut om inte allt men i alla fall en liten del av .... " VINSTEN"

PS Hoppas inte någon dumsnäll stackare verkligen lurats att betala in den "lilla administrativa avgiften" och går där och väntar på bättre tider. Mitt hjärta blöder då för denne. Äckligt att lura folk!

(Är också trött på MLN-sekterna som Du tar upp clonix, de verkar sjunga sin produkters lov varje morgon, hjärntvättas och går som i ett religiöst skimmer, sen om det är super-rengöring, fri telefoni eller bantningsmedel de säljer är irrelevant, bara man kan sälja, bli oberoende och jobba få timmar... Snacka om falska profeter & Mammon...)
mistress är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat