Medlem
|
|
Reg.datum: Feb 2008
Inlägg: 159
|
|
Medlem
Reg.datum: Feb 2008
Inlägg: 159
|
Tack för de meningsfulla svaren, Internet Sweden och JonathanS, låter som störst belastning skulle vara på dem som jobbar "gratis" så det kan vara bättre med ett ombud med färre uppdrag att snappa domän. Synd att Binero bara jobbar för kunder, när nu successraten är 60%
Registrera-domän svarade ärligt på på min mailfråga om de jobbade hårdare för sina 300 kronor: "Alla aktörer är nog mer eller mindre lika mycket på hugget. Systemet som .SE använder innebär att slumpen spelar stor roll."
När får förresten vanliga sketställen som Cliche, som jag köpt flera domäner av sin lista uppdaterad? Man bokar ju själv där (och på andra ställen), skulle det då gå att jobba för sej själv om man visste att en domän fanns i deras lista (jag vet att det troligen är så att man jobbar direkt MOT "listan" som ligger där nånstans, men "finnas på deras lista" är liksom den upplevelse kunden har)
|