Ämne: www.glamer.se
Visa ett inlägg
Oläst 2008-02-09, 20:12 #9
sasserdudes avatar
sasserdude sasserdude är inte uppkopplad
Mycket flitig postare
 
Reg.datum: Feb 2008
Inlägg: 569
sasserdude sasserdude är inte uppkopplad
Mycket flitig postare
sasserdudes avatar
 
Reg.datum: Feb 2008
Inlägg: 569
Citat:
Originally posted by mcfluff@Feb 8 2008, 23:27
Låter svårt att bygga en hel community som "första projekt" i php.
Hur vet du att det är mitt första projekt?

Jag har gjort en hel del tutorials och egna hemsidor. Men detta är mitt första seriösa projekt, dvs ett jag kommer satsa på.

dock ny inom php, och php är inte så svårt,dessutom så finns alla hjälpmedel på webben och allt som finns, jag började med denna sidan i oktober, började med att göra en logga och sedan bara pillat mig fram, inte gjort en enda sketch eller något, och ja tycker att ja gör detta relativt snabbt om man tänker på den lilla tid jag lägger på sidan, kanske 2-3 timmar om dagen. dessutom mitt uppe i en flytt :/

Som tidigare skrev så finns de flesta scripten på nätet som man snabbt gör om för att passa in med min design, samt lägga till och tabort de funktioner jag vill ha och inte ha kvar.

att jag ger mig på community först tycker jag är bra då jag lär mig fruktansvärt mycket på detta.

Så jag tror jag är klar med sidan i år i alla fall. Men snart kommer jag jobba heltid på min sida och då blir det nog kanske i sommar eller hösten som den lanseras, för hoppnings vis.
sasserdude är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat