Visa ett inlägg
Oläst 2008-01-25, 23:30 #25
dumle66 dumle66 är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Jan 2008
Inlägg: 92
dumle66 dumle66 är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Jan 2008
Inlägg: 92
Citat:
Ursprungligen postat av Oskar Lindgren
Citat:
Originally posted by -dumle66@Jan 26 2008, 00:23
Citat:
Ursprungligen postat av ztream
Aha, där ser man. Då var det ju lite knivigare

Ni lär behöva ett juridiskt bollplank åtminstone. Har ni inte tillgång till någon i er bekantskapskrets? Jag antar att ni inte har resurserna att anlita någon?
Vi har inga resurser till sånt. vi får helt enkelt kolla upp det mesta själv, har läst på rejält om bråket mellan blocket och allaannonser samt läst artiklar där juridiska experter uttalade sig. Jag har ju även tillgång till universitet så jag kan ju fråga någon professor där

Jag tror att vi bor i samma stad, umeå? På skolan kan ni gå till juridikstudenterna och få gratis rådgivning, vad sägs om en fika nån dag?
jo nog är man umeåbo alltid jo jag vet att man kan få juridisk hjälp där, fast jag undrar om det är vanligt att nån student dras till domstol av mäklarsamfundet, fastighetsmäklarna, swedbank, svenskfastighetsförmedling och nån till hahaha

pluggar du juridik?
dumle66 är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat