Citat:
Hade du förstått affärer och trott på din egen idé så hade du inte erbjudit någon en så stor del för ett så litet arbete. Att du "inte har tid" är trams.
|
Trams är väl att tro att man kan ha 100+ produkter men ändå ha tid att sköta det nya tidskrävande företaget samt redovisningen.
Nu vet du inte vad det rör sig om, men jag är extremt abitiös och jobbar 50X mer än vad mina konkurrenter gör resultat mässigt. Så tid är det brist på verkligen. Men som tur blir jag klar med grundarbetet under Juni så jag kommer att ha mer tid till att driva det nya företaget, därför nämnde jag sommar.
Men trots det blir det väldigt svårt med tid om jag måste sköta offline biten som jag är ganska dålig på, eftersom online biten kommer att ta mycket tid.