Visa ett inlägg
Oläst 2014-11-18, 13:33 #2
Danski Danski är inte uppkopplad
Har WN som tidsfördriv
 
Reg.datum: Jul 2005
Inlägg: 1 208
Danski Danski är inte uppkopplad
Har WN som tidsfördriv
 
Reg.datum: Jul 2005
Inlägg: 1 208
Citat:
Ursprungligen postat av kippex Visa inlägg
Kolla budhistoriken för följande tre auktioner... Känns som det uppenbart är något fuffens i görningen.

Frågan är bara om det är privata trollare eller om det är bulvaner åt IIS. Inget förvånar mig egentligen med IIS längre, särskilt när man nuförtiden beter sig som ett företag snarare än den stiftelse man egentligen är.

http://www.tradera.com/item/219717390/bidhistory
http://www.tradera.com/item/219715073/bidhistory
http://www.tradera.com/item/219714626/bidhistory
Foliehatt på fritiden? Buden är ju långt under marknadspris och personen har ju bara lagt sitt maxpris tidigt istället för sista sekund. Hundratusentals andra traderare gör likadant med förhoppning om att göra klipp utan att behöva vara där på slutsekunderna.

Jag funderade på att bjuda på allt också men såg snabbt att det inte blir så stor rabatt mot marknadspris som jag hade velat ha ändå. Har redan flest två-chars .SE av alla så ;-)
Danski är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat