Citat:
Ursprungligen postat av gregoff
Inom denna värld får du vad du betalar för.
En leverantör som har en mycket kompetent kontrollpanel som varit idiotsäker och snabb för mig (trots att jag hanterat 130+ domäner) är Glesys. Dessutom har dom ett mycket trevligt API som du vill justera pekare och liknande från eget system.
Haken är att jag tror att du måste vara VPS kund hos dem för att få access till DNS-delen i kontrollpanelen. Dessutom är deras registreringspriser något högre än många andra ställen.
Men som sagt, om du är priskänslig så har du inga alternativ till dem du redan nämnt...
|
Onekligen verkar det vara som du säger. Finner det svårt att motivera en dyr vps +40800kr per år i ökad kostnad dock jämfört mot det billigaste alternativet. Skulle man ha 1000 .com där jämfört mot en annan duglig leverantör förlorar man ca. 100000 per år. Synd när de verkar ha fina funktioner som du utmärker.