Citat:
Ursprungligen postat av jeja2000
Beroende på hur många produkter du räknar med Framöver och vilka funktioner du önskar att ha i Administrationsgränssnittet.
Mitt ena förslag är OpenCart när det är lite färre produkter. Lätt att jobba i och hyffsat smidigt att programmera i om man behöver fixa nån ny funktion.
Magento är mitt andra förslag om du vill växa framöver och kanske vill köra flera olika butiker från samma admin. Lite mer komplicerat, men har du många produkter och vill ha full kontroll så är det en självklar kanditat.
WooCommerce funkar också bra för lite mindre produkter. Fördelarna är väl enklare administration.
Har du klarna redan idag? Annars hade jag övervägt Billmate, Ingen startavgift. De erbjuder gratis moduler för flera olika e-handelssystem bl.a de jag skrivit ovan. Jag vet till exempel att integrera Klarna Checkout på magento kostar ganska mycket pengar, då det är externa företag som gör det.
|
Nej jag har inget idag. Antagligen kommer det inte vara mer än 20 produkter. Vill helst ha ett gränssnitt som är så enkelt som möjligt då det är en person som inte är så teknisk som ska hantera systemet.
Kollat in Billmate nu och det känns faktiskt precis som något jag söker efter.