Citat:
Ursprungligen postat av Binero
Vi ber verkligen om ursäkt för felet med faktureringen. Vad som hänt är att en post (alltså din domänförnyelse) funnits med på den första fakturan i text men på något sätt har kopplingen mellan fakturan och genomförandet av förnyelsen fallit bort. Våra tekniker undersöker orsaken för att lösa problemet å det snaraste. Du har helt rätt i att det här är ett extremt ovanligt fel, men ändå allvarligt både för dig som kund och för oss som leverantör.
Dessutom arbetar vi nu också med att testa en uppdatering från leverantör av faktureringsdelen till vår kontrollpanelen, för att säkerställa att sådana här saker inte ska hända igen.
Att du får tillbaka det du betalt för mycket är det precis som du säger "inget snack om". Hör gärna av dig till oss på [email protected] så ska vi se vad vi mer kan göra för dig.
Vi ber än en gång om ursäkt.
MVH
Christer
|
Dubbelbetalning är redan löst på ett smidigt sätt och det gjordes i samband med att jag pratade med din kollega. Hon har dessutom redan kontaktat er marknadsavdelning men jag har fortfarande inte hört något av.
Här kan jag också tycka det är lustigt att istället för att kontakta mig direkt på mejl eller telefon svara i ett forum? Att du dessutom ber mig kontakta marknad? Är det inte bättre att ni kontaktar mig som redan lagt ner extremt mycket tid på ett problem som ni orsakat?
Ni hade väldigt enkelt kunnat få en missnöjd kund nöjd. Att saker och ting går snett har jag full förståelse för. Men att hanterar det på detta sätt?