Visa ett inlägg
Oläst 2013-11-16, 13:18 #5
Conny Westh Conny Westh är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Aug 2005
Inlägg: 5 166
Conny Westh Conny Westh är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Aug 2005
Inlägg: 5 166
Citat:
Ursprungligen postat av Aleborg Visa inlägg
Sam Nurmi har under flera år ägt 48% i Binero och varit en passiv ägare, han har nu bestämt sig för att sälja då han har flera andra företag som han startat och vill investera i.
Han har sålt sina aktier till Online Group men detta ändrar inte Bineros arbetssätt, filosofi eller något annat. Självklart hoppas vi att ONG ska kunna bidra till Binero och att vi ska kunna hitta gemensamma synergier, men detta kommer inte påverka Binero negativt på något sätt. Jag och Göran är överens med ONG att fortsätta driva Binero på samma sätt och med samma planer som vi har lagt upp för framtiden sedan långt innan ONG kom in i bilden.

Jag är övertygad om att ONG kommer att hjälpa oss till att nå de mål vi har satt upp, det ligger både i våra och deras intresse.
Binero kan ju börja med att se till att mejllistorna fungerar, idag funkar de inte alls. Jag har väntat i snart ett halvår på att få ett supportärende där mejllistorna plötsligt slutade fungera.

Men nu när det blir en maktkoncentration i webbhotellsbranchen så får jag nog se mig om efter en alternativ webbhost.

Tråkigt att ONG går in som en så stor delägare, det hade känts tryggare med Sam Nurmi som fortsatt passiv delägare. Eller någon annan som inte lägger en våt filt över webbhotellsbranchen.
Conny Westh är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat