Ämne: Boispanien.nu
Visa ett inlägg
Oläst 2013-09-14, 21:58 #15
autosvars avatar
autosvar autosvar är inte uppkopplad
Har WN som tidsfördriv
 
Reg.datum: Mar 2006
Inlägg: 1 210
autosvar autosvar är inte uppkopplad
Har WN som tidsfördriv
autosvars avatar
 
Reg.datum: Mar 2006
Inlägg: 1 210
Citat:
Ursprungligen postat av lawyer01 Visa inlägg
Hej Alla,
Tack för all input jag har nu tagit del av er nyttiga feedback och förbättrat sidan, vad tycker ni om den nu, bättre? www.boispanien.nu
Jag är inte målgruppen så det är svårt att säga om designen och upplägget är "rätt", men det ser vid första anblicken hyfsat lättnavigerat och säkerligen tilltalande för en del spekulanter.

Personligen skulle jag vilja utgå ifrån en karta för att söka objekt snarare än en listning av objekt där kartan visas på objektsidan. Detta för att jag just nu skulle prioritera vissa omvärldskriterier - såsom kommunikationer (utöver flygplats) samt närhet till platser där svenska och spanska vänner bor Jag vet t.ex. exakt var Alicante ligger då jag varit där, men inte en susning om var Moraira ligger. Dessutom, rätt eller fel, klickar jag på ett objekt i Moraira så står det "Plats Alicante". Lite förvirrande så jag inte vet om Moraira är en del Alicante eller inte.
autosvar är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat