Visa ett inlägg
Oläst 2013-09-03, 18:49 #5
Kenan Kenan är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2013
Inlägg: 80
Kenan Kenan är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2013
Inlägg: 80
Citat:
Ursprungligen postat av Clarence Visa inlägg
Betala mindre och kräva mer. Är det framgångsreceptet för pålitlig arbetskraft?

Personligen tror jag det är lättare att hitta en konsult du kan lita på. I Göteborgs-området lär det finns många alternativ? Erbjuder du tillräckligt med timmar och OK betalning så tror inte jag det ska vara några problem att hitta en som kan tänka sig att jobba från din kontorsplats heller.
Nja inte riktigt, du missförstår. Jag har aldrig skrivit att jag kommer kräva mer?

Som SEO konslut (eller ja, det gäller för alla småföretag) så går mycket tid åt att fakturera, sköta bokföringen, jaga kunder mm och det är där jag tänkte spara in.

Jag kan tyvärr inte erbjuda många timmar, max 5-10 i veckan tippar jag på. Jag har dock fått över 10 privat meddelande från intresserade ehandlare så det här kommer nog bli av. Ska lägga in en annons på arbetsförmedlingen nu i veckan så får vi se hur det går =)
Kenan är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat