Visa ett inlägg
Oläst 2013-07-03, 15:38 #6
Linuus Linuus är inte uppkopplad
Mycket flitig postare
 
Reg.datum: Jan 2009
Inlägg: 890
Linuus Linuus är inte uppkopplad
Mycket flitig postare
 
Reg.datum: Jan 2009
Inlägg: 890
Citat:
Ursprungligen postat av ornered Visa inlägg
Jag skapade tråden då jag är besviken på iis ATF regler, se slutet på mitt första inlägg.
Det var Linuus som skrev "ignorera dom" Antar att han menar hemmabutikerna men han hade inte koll på vad jag skrivit då jag inte har brytt mig om hemmabutikerna sen mötet hemma hos mig 2004.
1. Det framgår inte av ditt inlägg att mötet ägde rum 2004.

2. Du skriver att de har stulit ditt efternamn. Alltså att de stulit ditt domännamn? Gör en polisanmälan om de har stulit det från dig. Du hade inte domännamnet när de stal det av dig? Då är det väl knappast en stöld i alla fall.

Så de kontaktade dig om domännamnet hemma.se 2004 och har sedan dess registrerat ditt efternamn (som du inte bryr dig om) för att jävlas? Hur kan de jävlas med dig om något du inte bryr dig om?

Ser fortfarande inte vad som är problemet Att du måste betala 4000:- för en ATF-tvist över ett domännamn du inte vill ha?

Vad har jag missuppfattat?
Linuus är inte uppkopplad