Visa ett inlägg
Oläst 2013-05-22, 14:13 #40
Conny Westh Conny Westh är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Aug 2005
Inlägg: 5 166
Conny Westh Conny Westh är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Aug 2005
Inlägg: 5 166
Citat:
Ursprungligen postat av TheCheesePolice Visa inlägg
Vad som är fel enligt en person är rätt enligt en annan. Vad som är moraliskt fel är i högsta grad subjektivt.
Man måste visa respekt för andra människor, att tro att man har rätt att dränka alla andra människors inkorgar med sin reklam är inte att visa respekt för andra människor.

Jämför med om du i den fysiska världen skulle knacka på varenda dörr till någons hem eller arbetsplats, varje dag och kräva att få prata personligen med varenda person som har ett hem eller en arbetsplats. Tänk dig att varje person får 200-600 såna besök varje dag, 7 dagar i veckan, 365 dagar per år. Erbjudanden om att köpa Viagra, Vitalis, Prosac-kopior, Bröstförstoringar, penisförlängningar, ryska kvinnor som erbjuder sina sexuella tjänster... Så irriterande är detta förhatliga spam.

Jag har mellan 200-600 spam varje dag och jag blir galen på spammarna....

Jag förlorar massor med tid bara på att rensa bort skiten ur min inkorg, dessutom hindrar den mig från att läsa dem mejl som verkligen är viktiga för mig. Jag vill över huvud taget inte läsa spammejlen för de är fullkomligt ointressanta för mig. Jag vill ha 5000 kr för varje spammejl!

Senast redigerad av Conny Westh den 2013-05-22 klockan 14:19
Conny Westh är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat