Håller med dig om allt det där. Deras guider på hemsidan är tämligen usla och inaktuella. Istället för en massa onödig supporttid kunde de satt någon person på att skriva om och uppdatera guiderna och se till att de är lättillgängliga på hemsidan. Detta hade naturligtvis varit bra att göra innan man lanserar en ny version av kontrollpanelen... Nu ser det ganska amatörmässigt ut när saker och ting inte stämmer.
Deras nya kontrollpanel är ändå mindre rörig än den de hade för några månader sedan men långt ifrån bra. Jag har fått svar i chatten väldigt snabbt för 1-2 månader sedan men den senaste veckan har det precis som du säger kunnat dröja 10-15 minuter innan man får svar och då känns det ju sisådär kul att de till sist svarar att man får skapa ett supportärende istället för att de inte kan lösa problemet

Om chattpersonalen är upptagen så borde antingen chatten inaktiveras för nya samtal eller så borde man upplysas om att det just nu är lång väntetid och att man lika gärna kan skicka ett mail istället.
Trots allt detta så fungerar driften hos Crystone mycket bra. Har dock haft en del problem med mailen även där på sistone.