Citat:
Ursprungligen postat av Tobbe!
Hej!
Hade inte fått in några sms köp idag. Det brukar vara minst 10 per dag.
Jag hade fått 20 sms idag, men ALLA hade satusen "Could not bill phone. Wywallet should send error message". Jag använder mig av WyWallet.
För övrigt så måste jag tacka wywallet! Antalet köp har minskat med 700%!   
|
Det felmeddelandet betyder att personen som försökt betala med SMS inte har skaffat WyWallet & att WyWallet då bör skicka ett automatiskt meddelande som uppmanar till registrering hos dem.
I övrigt håller jag helt och hållet med dig. WyWallet leder till generösa utbetalningsnivåer men vad hjälper det när folk knappt köper längre? Det problemet kan skyllas på WyWallet då jag ser i loggen att flera folk vill & försöker betala men de inte kan för att de inte har WyWallet.
Har i övrigt en tydlig guide som förklarar att de måste skaffa WyWallet för att kunna betala och hur de gör.