Visa ett inlägg
Oläst 2012-11-20, 10:26 #205
Affelix.coms avatar
Affelix.com Affelix.com är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Mar 2010
Inlägg: 149
Affelix.com Affelix.com är inte uppkopplad
Medlem
Affelix.coms avatar
 
Reg.datum: Mar 2010
Inlägg: 149
Tack för de fina orden Ehrnstrom. Vi jobbar hela tiden aktivt med att lösa gammalt strul som funnits samt utveckla vår tjänst så den blir bättre och bättre, så det är grymt kul att ni märker en skillnad. Om det finns fler publishers där ute som upplevt strul och behöver hjälp med att lösa detta är det bara att höra av sig så tar vi itu med detta direkt. Vi välkomnar även kreativa förslag på hur vi kan förbättra vår tjänst.

Eftersom det dök upp frågetecken kring oss som tagit över driften av Affelix så tänkte jag ta tillfället i akt att berätta lite kort om oss och våra ambitioner.

Per Stengård är det säkert många som känner igen då han jobbat inom affiliatebranschen i många år, där han bland annat var med och drog igång Euroads verksamhet i Sverige.

Joakim Hellström är kanske lite mer okänd men han har jobbat inom mediabranschen i 5-6 år med främst sökmarknadsföring, samtidigt som han bedrivit egna projekt som publisher.

Ambitionen när vi tog över Affelix var att förvalta det breda publisher och annonsörs underlaget som funnits sen tidigare och föra en dialog med publishers kring hur vi kan förbättra livet för både oss och er som publishers. Fokus ligger alltid i första hand på support samt att få in så intressanta kampanjer som möjligt. Vi tror att denna kombination tillsammans med en bra teknisk plattform kommer att vara ett bra framgångsrecept.

Vi välkomnar alla frågor och synpunkter kring oss och vår verksamhet.

För att klargöra så det inte blir något missförstånd. Det är samma ägarstruktur på Affelix som tidigare, skillnaden är att det kommit in nya människor i den dagliga driften av företaget.

Med vänliga hälsningar
Affelix
Affelix.com är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat