Okej jag förstår, alltså det här är än så länge ingen business som man ska anställa nån att jobba med då det inte blir mycket till anställning.
Jag har som sagt aldrig räknat nån tid då det har varit ganska enkelt att bara göra det.
Tänker hur det såg ut för mig när det var som mest.
Jag kom hem kl halv 5, packade paket, skrev ut adresslappar och sen in till posten och var där runt halv 6 som ligger ca 1 mil bort. Så man kan väl säga en timme om dan på det när det var mycket ordrar.
Är det bara 5 st så kanske man packar på 20 min liksom.
Allt beror ju på hur man har det organiserat och så klart vilket tempo man kör i men som sagt inte mycket på den biten med packning då det är ganska lätt. Ner i en mailingbag påse och klistra igen.
Sen är det ju nått mail, lägga upp kläder i shoppen och lite sånt så klart, kanske några timmar totalt i veckan, men ser man det som en extra inkomst så är det inte alls värt att anställa nån iaf för då ska man göra detta själv annars blir det inte mycket över.
Skulle det sen öka med beställningar så är det ju en helt annan sak.
Jag tänkte kommer jag ihåg att 10st ordrar om dan i snitt skulle man lätt fixa med allt utan större problem som ett extra knäck kanske tom. 15 st,
iaf på den tid jag hade möjlighet att lägga och hinna in till posten innan 6 som jag gjorde.
Jag snittade väl som bäst där 5 st om dan. 1846 st på året.
Självklart mer nån dag och mindre nån. Körde några ggr banners hos Kissie med mycket bra resultat. Packade en söndag kommer jag ihåg runt 40 ordrar om det inte var 42 t.o.m.
Lokal har jag avvarat ett rum till i huset, mer behövdes inte med det lagret jag hade.
Så vad tror ni finns det nått sätt att göra nån sorts värdering iaf?
Tackar igen för det otroligt trevliga bemötandet här