Visa ett inlägg
Oläst 2012-11-11, 02:35 #31
Lancelot Lancelot är inte uppkopplad
Har WN som tidsfördriv
 
Reg.datum: Nov 2007
Inlägg: 1 311
Lancelot Lancelot är inte uppkopplad
Har WN som tidsfördriv
 
Reg.datum: Nov 2007
Inlägg: 1 311
Citat:
Ursprungligen postat av jonny Visa inlägg
Förlåt, men fanns det inga parkeringsplatser lediga i närheten? Jag tycker inte din berättelse gör det rimligt att du inte skulle kunnat ägna en minut eller två till att parkera eftersom din flickvän redan var inne och fick vård.

Min sambo kunde ha dött inom 15 minuter, fast jag förstår att en obildad person som du skulle dra en sådan slutsats som du har gjort. Ägna 1-2 minuter till att leta parkeringsplats när den livs viktigaste personen i mitt liv var i livsfara? Gör alla oss på forumet en tjänst och läs igenom det du skriver 15 gånger innan du trycker "skicka svar" för du skämmer ut dig!

Att det är viktigt med platser utanför akuten stämmer, men bilen var inte ens i närheten av i vägen för någonting, så det resonnemanget håller ej. Om bilen hade stått i vägen för ambulanser och dylikt så förstår jag er, det hade varit väldigt fel och då hade jag förstått boten.

Har dock talat med polisen och det verkar som att de ska återbetala mig p.g.a. omständigheterna.
Lancelot är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat