 |
Klarade millennium-buggen
|
|
Reg.datum: Oct 2005
Inlägg: 3 102
|
|
Klarade millennium-buggen
Reg.datum: Oct 2005
Inlägg: 3 102
|
Håller med KristianE och många andra i tråden, som det är nu är det mycket dubbelmoral i det hela, med en bra signatur räcker det att man bara svarar med nåt i många trådar, vore bättre att utforma något bättre och skapa tydligare regler när det gäller egenreklam och inte bara gå efter godtycke.
Som det är upplagt nu så skapar det hela bara förvirring för många användare, speciellt nya som inte fattar vad som händer när inlägg raderas, att dom inte får svar från webbhotell på sina frågor osv. Att sedan gynna vissa företag genom att sköta reklamsystemet på det sätt som görs, gör inte saken speciellt mycket bättre.
Förbjud egenreklam i signaturen och skapa istället tydligare regler för när egenreklam är tillåtet eller inte. En trådskapare borde när han skriver inlägget kunna välja att få svar från webbhotell eller inte tex. Alternativt ha en sektion i forumet där webbhotellet kan presentera sig och skriva om kampanjer osv. Som det är nu så kan en användare på wn skriva och upplysa om att ett webbhotell har en kampanj, och alla de webbhotell som har en kampanj som ingen känner till blir sedan aldrig uppmärksammat, vilket jag tycker är synd.
Hursomhelst, som det är nu så känns det ohållbart....
|