Mycket flitig postare
|
|
Reg.datum: Oct 2010
Inlägg: 709
|
|
Mycket flitig postare
Reg.datum: Oct 2010
Inlägg: 709
|
Jag föreslår att du lägger ner ett par timmar till på designerna innan du lägger ut dem på försäljning här på wn.
1) Du får inte mer än 200kr för dessa designer tyvärr.
2) Om du lägger upp något på wn, så kommer andra ev. kunder att reflektera din kunskap på vad du gjort tidigare. Därför är det bra om du lägger ner tid på dina designer innan du lägger ut dem här.
Det känns för övrigt som om du sitter och gör designerna för att lägga ut dem på wn, och inte tänker använda dem själv. Det betyder att du snart går över gränsen till denna regel: "Ingen systematisk försäljning av karaktär som är/liknar affärsverksamhet får förekomma, t.ex. löpande sälja nya datorer, eller samma systemlösning i flera kopior."
Inte meningen att förstöra din säljtråd, bara upplyser och hoppas du får designerna sålda. Med lite mer kärlek och jobb på designerna kan dem bli RIKTIGT snygga!
|