Citat:
Ursprungligen postat av Captain Thailand
Hej,
Navigeringen och upplägget ser föredömligt ut! Jag hinner inte titta igenom sidan så mycket men ger min respons beträffande sidans layout:
1. Mycket användarvänligt med de vita boxarna med ljusgrå bakgrund. Dessutom stiligt. Jag gillar font-storleken. Lättläst!
2. Dropdown-menyerna är toppen.
3. Toppheadern tycker jag dock är trist. Den sabbar mycket av totalintrycket. Sorry, men den måste tycker jag du borde slipa på för att höja sidan. Jag förstår att du kanske inte har obegränsat med lagbilder, men jag tycker den borde fylla ut hela bilden. Om klubben har ett klubbmärke kan ju det läggas till vänster.
4. Jag skulle personligen ljusa ner den blåa färgen lite, även om jag förstår att den symboliserar lagets färger. Lite mindre kontrast tror jag skulle göra sidan gott.
Sammanfattningsvis tycker jag grunden är lovande och bra! Framförallt ser webbplatsen väldigt användarvänlig ut och det är förstås viktigare än färgkontraster. ;-)
De andra i laget blir nog nöjda och glada!
|
Tack för dom många lovorden CT!
-Toppheadern är faktiskt bara ditsatt för att jag ska få en mer överskådlig bild av sidan. lagbilden är nog något år gammal och många av spelarna har bytts ut

samtidigt så jobbar jag på den nya loggan till laget, så den ska självklart vara med i headern! Ska lägga krut på den
- Ljusare färger ska testas ASAP.
- Återigen tack för att du tar dig tid! uppskattas verkligen!