Citat:
Ursprungligen postat av MusikMixen
Eftersom du sover borta på vardagarna kanske en distanskurs skulle vara något? Då har du chansen att prova på, känns det tungt och tråkigt har du alltid ditt jobb som du kan luta dig tillbaka till.
|
Jo jag har faktiskt tänkt det. Typ Programmering A och lite mer matte, sånt som kan va bra å ha på papper om man ska söka in till nånting.
Citat:
Ursprungligen postat av Dimme
Läser själv Datateknik, dock 270hp-programmet i Lund.
Det är inte lätt, men det är värt det. Man har fått lära sig otroligt mycket. Du kommer kunna göra mycket mer än att koda webbsidor om du väljer det programmet 
|
Det är faktiskt det jag vill helst. Här i Helsingborg läser man i Lund, fast via Campus Helsingborg. Fast 270hp blir det förmodligen inte. Det är ju en avvägning med att familjen ska klara det ekonomiskt under tiden, samt hur stor CSN-bojja man vill ha när man är klar. Vad har @Dimme tänkt jobba med?