Citat:
Ursprungligen postat av dannelito
Är det någon här som vet var man kan få tag i en reklam-/kampanjkod för Google AdWords nuförtiden? Alltså utan att skaffa ett nytt webbhotell eller börja prenumerera på en tidning eller dyl. Fick ett erbjudande om 500 kr tidigare, tror det var när jag började köra AdSense, men det erbjudandet är inte giltigt längre.
Har du tillgång till en kod nu som du inte behöver eller kan använda? Skicka gärna PM isf.
|
I Swedbanks nyhetsbrev från 2011-11-15 hittade jag följande kampanj;
Citat:
Skaffa fler kunder
Ring 0200 -125384 och få hjälp av Googles support att komma igång med sökordsannonseringen. Dessutom får du 1000 kronor att annonsera för.
|
Jag förutsätter att kampanjen fortfarande är aktuell, men jag väljer att hänvisa till
http://www.swedbank.se/foretag/smafo...ords/index.htm.
För att få din värdecheck behöver du alltså ringa in till Google och säga att du vill komma igång med din annonsering. Be dem skicka värdechecken till din e-postadress.
Fotnot:
Jag registrerade mig som företag och fick 1 500 kronor, ifall det var ett tillfälligt fel eller att företagare får mer vågar jag inte svara på.