Visa ett inlägg
Oläst 2011-09-06, 23:21 #1
tartareandesire tartareandesire är inte uppkopplad
Supermoderator
 
Reg.datum: Jan 2004
Inlägg: 11 585
tartareandesire tartareandesire är inte uppkopplad
Supermoderator
 
Reg.datum: Jan 2004
Inlägg: 11 585
Standard Johan Staël von Holstein kallar sig "misslyckad"

Johan Staël von Holstein ställde nyligen upp på en personlig längre intervju med Expressen där han berättar en hel del om sitt liv som IT-entreprenör. En kortare sammanfattning finns att läsa här:

http://www.dagensps.se/artiklar/2011...1884/index.xml

Det är en ganska tragisk historia han målar upp och även om jag inte varit så förtjust i honom som person så kan man inte undgå att tycka synd om honom. Det var väl lite oschysst dock att (indirekt) kalla Sven Nylander för misslyckad. Att vara bland de 5-10 bästa i världen inom sitt område är knappast att misslyckas.

Johan Staël von Holstein har innan han fyllt 50 fått diskbråck tre gånger och genomgått tre hjärtoperationer. Det är definitivt värt att tänka på för alla de som satsar allt för mycket på sitt arbete.
__________________
Full-stack developer, free for smaller assignments
tartareandesire är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat