Handlar man mycket prylar och tjänster som ligger inom deras avtal så kan man tjäna ordentligt med pengar. Jag var med från början då det inte kostade något och ett tag framöver. Till en början tjänade vi stort på Inwarehouse (datorer etc) Siba (tillbehör) Lyreco (papper etc på bra avtal) etc. Jag gick ur efter att medlemsavgiften hade gått upp samtidigt som vi handlade allt mindre. Det var till slut bara Lyreco som vi köpte av och efter en kontakt med dem fick vi ett bra avtal där direkt.
Nu har de börjat med att gamla kunder får vara någon sort "b-medlemmar" (min beteckning) och utan att betala får man rabatt på vissa saker. Skulle tro att de med det kan visa upp att de har många medlemmar för företag som de vill sluta avtal med. Har inte haft anledning att testa så jag vet inte hur det fungerar.
Minns att det var ganska långa avtalsperioder och uppsägningstid men minns inte att jag hade några problem när jag lämnade men jag kanske följde avtalet