Det ser jättefel ut med skärmen över texten som påpekades innan. Det första jag tänkte var också där har han inte tänkt på webbläsarkompabilitet. Jag tycker inte att du ska ha det så om det nu är meningen att det ska vara så. Det ser väldigt slarvigt ut tycker jag.
Sedan lyckades jag få sidan att stanna såhär flera gånger när jag klickade runt på tumnaglarna av arbetena du gjort.
http://img690.imageshack.us/img690/6918/img0009hnl.jpg
På Awards-sidan så är raderna med länkarna("View Article" och "View award") högre än texten vilket gör att det blir en förskjutning så att de inte är i linje. Se bild:
http://img560.imageshack.us/img560/6279/img0010ic.jpg
Tycker verkligen din arbetsgivare att det är okej att du bedriver konkurrerande verksamhet vid sidan om ditt jobb? Låter väldigt konstigt i den här branschen tycker jag.
Väldigt imponerade referenser måste jag säga! Har du frilansat för alla dem?
Edit: webbläsaren jag testade i var Opera 11.11