Citat:
Ursprungligen postat av JimmyB
Jag syftade aldrig på att de skulle ha pay-per-incident. Men om jag tvingas signa upp mig för ett års jour-support för att få deras nummer så borde det jämna ut sig. Så har jag en liten incident men har otrolig panik så binder de mig som kund ett helt år med en sådan lösning, och jag skulle gladeligen betala. Säg att de tar 2000kr per månad, då är mitt samtal värt 24 000kr. Får jag inte hjälp så är det troligare att jag blir ännu mer irriterad och börjar leta efter ett bättre hostingbolag.
Men nu hjälpte de mig via mail väldigt fort. Men om man kan hitta en lösning på det här problemet och att det är ekonomiskt försvarbart så tycker jag att man ska lösa det helt enkelt.
|
Om du nu har behov av denna tjänst, vilket uppenbarligen är fallet, så är det väl en självklarhet att betala för den från första början... Problemet existerar helt enkelt inte så finns ingen poäng med att lösa det.