Citat:
Ursprungligen postat av Fender
Det handlar inte om det. Det handlar mer om att om person 1 säger att han lovar att höra av sig inom några timmar för att hjälpa mig med ett problem, som inte handlar om mjukvara.
Men när person 1 inte ringer upp och jag tar saken i mina egna händer och ringer upp supporten igen för att istället mötas av att det kostar pengar för "extra support". Vart är förtroendet??
Och, hur kommer det sig att person 1 inte sa att det skulle kosta extra, men det gör person 2? Personalet på supporten är väl inte anställda utav två olika företag?
|
Nu har jag ingen aning om vad det gäller så det får CN svara på om de önskar. Däremot är det inte alls ovanligt att två personer på kundtjänst svarar två olika saker, oavsett vilket företag, myndighet eller verksamhet det än gäller. Det lär du få erfara ett antal gånger till om detta var första gången