Visa ett inlägg
Oläst 2010-12-28, 23:35 #7
Kaugesaar Kaugesaar är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2008
Inlägg: 159
Kaugesaar Kaugesaar är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2008
Inlägg: 159
Citat:
Ursprungligen postat av tnek Visa inlägg
Är du tillräckligt stor affiliate är det oftast inget problem att få unikt material, speciellt inte i kombination att spelbolaget är relativt litet och oetablerat. Testa att höra dig omkring, varför inte säga att du kan tänka dig att bli affiliate mot att de ger dig material?
Hmm min bild av det hela är helt annorlunda.

De största rakebacksajterna får då aldrig några artiklar gratis varken ifrån nystartade eller etablerade pokersajter.

Må hända att du kanske kan få textligt innehåll för att skriva en nyhet om månadens rakerace på "sajt a" men det är å andra sidan inte en unik text utan något som alla affiliates får ta del utav.

Vad som där emot är relativt vanligt för dessa affiliates är att faktiskt pokersajter kanske frågar ifall de kan skriva texter eller t ex göra översättningar åt pokersajterna.

Senast redigerad av Kaugesaar den 2010-12-28 klockan 23:52
Kaugesaar är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat