Nykomling
|
|
Reg.datum: Nov 2010
Inlägg: 3
|
|
Nykomling
Reg.datum: Nov 2010
Inlägg: 3
|
Det är helt rätt att SponsorCar är en rewardsajt. Än så länge är vi en danskt företag, men jag ska helt klart kolla upp det här med lottdragningen. Vad lagen säger och så, för det var något jag inte visste! Tack så mycket!
Vad gäller att få in annonsörer, så är det det minsta problemet vi har :-) Vad vi däremot behöver hjälp med, är att skaffa medlemmar till sidan, därav detta inlägg. Vi en fast ersättning på 25kr/medlem + 10% av vad medlemmen därefter tjänar hos oss. Hur menar du med frågan om det går att kombinera med ersättning/besökare?
Vi litar på våra medlemmar. Sajten bygger på frivillighet, så om våra medlemmar tackat ja till att köra med reklam för en annonsör, litar vi på att de satt fast streamern. Några gånger vill annonsören också se streamern när medlemmen kommer till dem, på tex. förlustelsesparker och dyl. Vi kan också be medlemmarna skicka in foton av sina bilar.
|