Visa ett inlägg
Oläst 2010-10-13, 18:21 #2
delitos avatar
delito delito är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Sep 2010
Inlägg: 65
delito delito är inte uppkopplad
Medlem
delitos avatar
 
Reg.datum: Sep 2010
Inlägg: 65
Vad är det för slags webbshop? Måste ju veta ifall färgerna och designen speglar dom produkterna du säljer.

Rent spontant känner jag att en mörk/svart webbshop inte är det bästa ifall du ska locka köpare. Men ifall du säljer ljusprodukter så kan ju det givetvis funka men jag skulle rek en ljus design till din webbshop.

Då du har en mörk sida så har jag svårt att läsa vissa texter. Testa gärna med olika teckensnitt eller färger. jag skulle rek att ändra produkttiteln (tex, 7 m kevlartråd - 90kg!) till en ljusare färg. Så man bryter av alla produkter så inte alla produkter klumpar ihop sig för ögat.

Skylten nedanför din logo tycker jag du ska ta bort eller ändra. Just nu ser jag inte vad det står i den. Jag får lite word-symbol-känsla av den.

Annars tycker jag sidan ser bra ut för att vara i beta-stadiet. Tänk lite på alla små detaljer, tex varför det är en fladdermus och en superhjälte i bakgrunden =)
delito är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat