Citat:
Ursprungligen postat av Lancelot
Jag tycker verkligen att det är ironiskt att han skulle flytta till ett annat land och sedan vara rasist. Han tog ju det aktiva valet att flytta till ett annat folks land när han utger sig för att inte gilla andra raser.
Ska förklara det lite enklare så du verkligen förstår vad jag menar.
Du säger att du hatar coca cola och aldrig skulle dricka det. Sedan ser jag dig med en coca cola burk i handen som du har druckit av.
Ironi?
Någonsin hört detta uttryck:
"jag vill flytta till ett land där det inte finns invandrare"
|
Vad skönt!!!!
Även här har du antagit att "den svenske rasisten hatar invandrare"! Men jag har inte sagt varför han är rasist. Kan kanske hatar spaniorer eller bara polacker, eller endast nigerianer. I Singapore finns kanske inte den rasen han ogilalr och därför flyttar han dit.
Läs vad jonny skrev ovan och ta till dig detta, annars kommer du vara olyckligt i Sverige resten av dit tliv och se alla som potentiella rasister.