Citat:
Ursprungligen postat av hubbert
Det är väl just därför om man känner så robertsson man inte skall ge dem extra hjälp att rensa ut katalogen genom att bekräfta att man inte vill vara kvar och betala.
Kommer att ta lite längre tid och bli lite krångligare för dem att stämma av med vilka som har betalat och vilka som bara missat mailet.
Skulle tro att vi snart för ett påminnelsemail i stil med: Om du inte betalar nu kommer din synlighet att vara borta i Internet.
|
Antagligen får alla som inte har gjort ett val ett nytt mail som du säger hehe.. och antagligen kommer fler att skrämmas och betala bara för det.
Jag får nog skicka ut ett mail till alla mina kunder att inte anta budet och att det inte kommer att göra varken eller till att ligga i den skitkatalogen.
Jag hann inte tänka på det eftersom mailet kom dagen innan slutdatumet.