Visa ett inlägg
Oläst 2010-05-31, 15:54 #5
BarateaUs avatar
BarateaU BarateaU är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Nov 2007
Inlägg: 2 648
BarateaU BarateaU är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
BarateaUs avatar
 
Reg.datum: Nov 2007
Inlägg: 2 648
Citat:
Ursprungligen postat av Oskar G Visa inlägg
Svårt att säga när man inte vet vilken sida det rör sig om, men jag gissar att det är en av de som du har i signaturen (vill minnas att vi pratat om den förut på någon wn-träff).

För det första så är den väldigt bra innehållsmässigt, men ganska dålig konverteringsmässigt. Banners t.ex. konverterar generellt väldigt dåligt.

Sen är det högsäsong för de produkterna nu, så det kan vara det.

Jag kanske är lite dum, men på vilket sätt skulle openx påverka konverteringsgraden om du fortfarande kör med TDs spårning, för det måste du väl göra?
Precis de gäller MBBB i signen.
Blev lite paff att de blev sådan skillnad efter bytet, och nu har jag till och med delat upp annonsutrymmet mer. Så tänkte om kakorna via openx sparas bättre eller på nått annat vis som gör att spårningen blir korrekt. Då jag aldrig har fått in några direkta pengar från affil.

Men de kan ju vara slumpen som sagt också.
BarateaU är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat